איך נראה התהליך בפועל?

כל פרויקט נראה אחרת, כל אחד מתנהל בהתאם לצרכים ולדרישות שלו, אך ניתן לומר שתהליך אסטרטגי 'סטנדרטי' אורך מספר חודשים. בפרק זמן זה מוקדש מאמץ רחב ללימוד, לאיסוף מידע ולהכרות עם הארגון ועם 'הסביבה הרלוונטית'; לניתוח ואפיון של התמונה העובדתית, הסיטואציה הכוללת ומגמות השינוי הצפויות; וכן לגיבוש המסגרת האנליטית שתעמוד במרכז תהליכי קבלת ההחלטות.

הצוות שלנו מוביל את כלל התהליך, אבל הוא בהחלט לא עושה זאת לבד. תהליך הלימוד מתבסס במידה רבה על הידע והתובנות הקיימים בארגון, ידע שאנחנו עוזרים 'לחלץ' באמצעות פגישות עם אנשי הארגון וגם בעזרת לימוד וניתוח דוחות וחומרים פנימיים. בנוסף, לעיתים קרובות, תהליך הלימוד יכלול גם שיחות והכרות עם גורמים נוספים בסביבה: לקוחות, ספקים, מתחרים, אנליסטים וכו'. בהתאם לצורך, אנחנו משתפים בתהליך מומחי שוק בתחומים ספציפיים, היכולים להעמיק את הזווית 'הענפית-המקצועית'.

ומעבר לכל-אלו, התהליך האסטרטגי הינו בראש ובראשונה תהליך עבודה משותף. אנחנו מקפידים לקיים את התהליך במעורבות גבוהה ושיתוף מלא של הלקוח: קשר רציף ועדכון שוטף לגבי ההתקדמות, וקיום מספר מפגשי היגוי לאורך הפרויקט, בהם אנו מציגים את 'התמונה המתגבשת' והכיוונים המסתמנים. זאת, על מנת לקיים דיון רחב ולקבל היזון חוזר ואכוונה. כך, מתגבש בהדרגה תוצר משותף, שההנהלה והארגון מכירים, מקבלים ויכולים לקחת עליו אחריות לקראת המעבר לשלב היישום.

תהליכים רבים יסתיימו בשלב שבו הוגדרה האסטרטגיה, אופיינה תכנית העבודה האופרטיבית והלקוח יודע היטב 'כיצד להתקדם הלאה', ומהם מנגנוני המעקב והבקרה שעומדים לרשותו.

במקרים אחרים, אנחנו מתבקשים להמשיך וללוות את תהליכי היישום ושמחים לעשות זאת - באופן זמני או מתמשך, בזווית רחבה או בסיוע ממוקד לנושא ספציפי.

 

ניתן ליצור קשר

בטלפון: 04-637-4723

או בנייד: 052-620-8652

או במייל: gil@mivra.co.il

או במשרדי החברה בקיבוץ משמרות, ליד פרדס חנה

'מברא יעוץ ואסטרטגיה' ב-waze

ואיך יוצרים קשר?

בואו לפגוש אותנו – להכיר, לחשוב, להתייעץ

www.mivra.co.il